POSITIIVI KOOLITUS

TOIMUNUD KOOLITUSED

Oliver Moosus „Moefoto esteetika ja ülesehitus“.  Koolitus kuulus satelliidina XI Tallinna Disainiöö Festivali programmi. (15. september 2016)

Oliver Moosus on olnud fotograaf 15 aastat, neist viimased kümme aastat on ta tegelenud moe- ja portreefotograafiaga. Oma loomingulise teekonna kohta on ta öelnud: „Usun, et kunst suudab muuta maailma. Kunstiga saab suhestuda igaüks. See on põhjuseks, miks pean looma ja miks jätkan oma „loo kirjutamist“.“

Oliver Moosus on teinud moefotosid firmadele Nike, Baltika, Tallinna Kaubamaja, samuti Tiina Talumehele ja Wöö Studiole.

Vivian Ainsalu „Portreede ja aktide pildistamine looduses ja loomulikus valguses“ (26. juuli 2016)

Vivian Ainsalu (s 1979) on tunnustatud loodus- ja portreefotograaf, kes on pildistamisega tegelenud 20 aastat. Looduse pildistamisega alustanud fotograafil on viimaste aastate hingelähedasemateks teemadeks kujunenud portree- ja aktifoto. Vivian Ainsalu loominguga saate tutvuda kodulehel vivian.planet.ee
Vivian on võitnud erinevaid fotokonkursse, näiteks Pentaxi Aasta Portreefoto I koht tööga „Jakob“ (2014), Fotoluksi mustvalge fotokonkursi I koht tööga „Tango“ (2014), Looduse Aasta Foto konkursi vormimängude kategooria I koht tööga “Vabadusrist” (2012) jmt. Vivian Ainsalu on kirjutanud Positiivile fotolugusid alates 2012. aastast.

Silvia Pärmann “Linn ja inimesed reisifotol” (11. ja 12. mai 2016)

Silvia Pärmann (s 1979) on reisiajakirjanik ja -fotograaf, keda köidavad ühtviisi Lähis-Ida, Aasia ja Aafrika, nii metropolid kui ka tunnustamata väikeriigid. Tema reisifotod ja -kirjad on viimase kümne aasta jooksul ilmunud Eesti Ekspressi reisilisas Kohver, Eesti Päevalehe lisas LP, reisiajakirjades Estraveller ja Go Reisiajakiri ning fotoajakirjas Positiiv.

Annika Haas “Kuidas koostada fotoseeriat” (26. aprill 2016)

Annika Haas (s 1974) on esinenud näitustel alates 1998. aastast. Tema tuntumad fotoseeriad on vanausulistest, “Meie, mustlased” ja “Lennukivaatlejad”. Fotograaf on edukalt esinenud rahvusvahelistel fotokonkurssidel. 2014. aastal võitis tema mustlaste seeria Eesti pressifoto peapreemia. Annika Haas on Positiivi portree- ja dokumentaalfotograafia toimetaja.

 

26. aprill 2016 Annika Haasi koolitus Positiivi galeriis "Kuidas koostada fotoseeriat"

26. aprill 2016 Annika Haasi koolitus Positiivi galeriis “Kuidas koostada fotoseeriat”